Pojat-06

Kontion 06-poikien joukkueessa on iso joukko innokkaita pelaajia. Pojat pelaavat turnauksissa yleensä kahdella joukkueella. 06-poikien joukkue koostuu pääosin 06-07 -syntyneistä pojista mutta mukaan on nostettu myös muutamia 08-syntyneitä pelaajia. Pojat pelaavat Revontuli Cupin lisäksi myös Lapin harrastesarjaa.


Joukkuetta valmentaa Erkki Lipponen ja Mikko Pasma

Yhteystiedot

Maalipörssi 2018

8 : Eeti Närhi

5 : Hermanni Pääkkölä

4 : Jalmari Alatulkkila, Elmeri Koivumaa, Niilo Pasma, Toivo Pasma

2 : Niklas Haavisto, Aleksis Koli, Mico Orajärvi, Matti Satokangas

1 : Arttu Helassalo, Niklas Pietilä, Veeti Rundgren, Jasper Räisänen

Ottelut 2018

26.8. Piirin harrastesarja (Sodankylä)

SoPa - Kontio 10-1 (Eeti Närhi)


26.8. Piirin harrastesarja (Ivalo)

Lapin Sudet - Kontio - 2-1 (Eeti Närhi)


19.8. Revontuli Cup Sodankylä

Kontio sin – SoPa 1-0 (Jalmari Alatulkkila)

Kontio sin – Lapin Sudet 0-0

Kontio sin – KiPS 0-2

Kontio valk – SoPa 0-5

Kontio valk – SCJ 1-1 (Toivo Pasma)

Kontio valk – SoPa 2-1 (Arttu Helassalo, Niklas Pietilä)


11.8 Revontuli Cup Pello (Kolari)

Kontio valk - KiPS 1-6 (Eeti Närhi)

Kontio sin - KiPS 0-2


6.8. Piirin harrastesarja

Kontio - KP-55 2-2 (Aleksis Koli, Niilo Pasma)


22.7. Revontuli Cup Kolari

Kontio valk - KiPS 0-1

Kontio valk -Santa valk 1-2 (Veeti Rundgren)

Kontio valk -Santa Santa valk 1- 5 jatko-ottelu (Matti Satokangas)

Kontio sin - SoPa 1-6 (Eeti Närhi)

Kontio sin - Santa pun 0-3

Kontio sin - Santa pun 3-2 rp. (2-2) jatko-ottelu (Mico Orajärvi, Eeti Närhi, Niilo Pasma rp.)


14.7. Piirin harrastesarja

KP-55 - Kontio 2-3 (Hermanni Pääkkölä, Niilo Pasma, Toivo Pasma)


8.7. Piirin harrastesarja

Kontio - Lapin Sudet 4-4 (Eeti Närhi 2, Elmeri Koivumaa 2)


29.6-1.7. Piteå Summer Games

Mälarhöjdens IK (SWE) - Kontio 6-0

Kontio - Hedenäs IF (SWE) 4-0

Kontio - Kvaloya SK (NOR) 10-0

Nordreisa IL (NOR) - Kontio 6-1 (Niklas Haavisto)


26.6. Piirin harrastesarja

Kontio - KiPS 4-4 1-6 (Toivo Pasma)

16.6. Revontuli Cup Kittilä

Kontio sin - KiPS 0-7

Kontio sin - SoPa pun 1-2 (Jasper Räisänen)

Kontio sin - KiPS/04-tytöt 0-4

Kontio valk - SoPa pun 0 -2

Kontio valk - SoPa sin 3-1 (Toivo Pasma, Eeti Närhi, Jalmari Alatulkkila)

Kontio valk - Sopa sin 4-3 (Jalmari Alatulkkila 2, Elmeri Koivumaa, Niilo Pasma)


6.6. Piirin harrastesarja

KiPS - Kontio 4-0


27.5. Piirin harrastesarja

Kontio - Sopa 1-8 (Niklas Haavisto)


12.5. Office Cup Pajala

Pojat-07

Kontio - Kiruna FF 1 2-0 (Hermanni Pääkkölä 2)

Kontio - Limangan Pallokarhut 0-6

Kontio - Kiruna FF 2 2-3 (Hermanni Pääkkölä 2)

Pojat-06

Kontio - Kiruna FF 0-5

Kontio - Gällivare SK 0-4

Kontio - Pellon Kiekko 4-0 (Matti S, Aleksis K, Elmeri K, Mico O.)

Kontio - Pajala IF 0-9


5.5. Miniturnaus Kolari

Kontio - Santa 1

Kontio - Santa 2