Tytöt-08-11

Kontio 08-11 -tyttöjen joukkueessa on jo yli 20 pelaajaa. Joukkuetta valmentaa Marika Tirroniemi ja Jaana Kangas. Pelit joukkue pelaa kahdella joukkueella jakaen pelaajat yleensä 08-09 ja 10-11 -syntyneisiin.

Yhteystiedot

Maalintekijät 2019

22 : Anni Rask

12 : Hanna Satokangas

7 : Ilona Juustovaara, Venla Haavisto

5 : Sanni Mäki

4 : Lucretia Kontogeorgos, Sunna Koivumaa

3 : Seela Koivumaa, Lotta Pietilä, Ida Kärävä, Enni Hooli

2 : Saga Kärävä, Aile Möykkynen, Minja Tirroniemi, Enni Kuru, Jasmin Räisänen

1 : Linnea Hakola, Senja Pudas, Ida Ekonoja, Miira Tirroniemi, Oona Pääkkölä, Emma Vähätiitto

Ottelut 2019

Revontuli Cup Rovaniemi 14.9.

Kontio valk - Santa Claus 2-1 (Anni Rask 2)

Kontio valk - ToJK 2-1 (Anni Rask, Seela Koivumaa)

Kontio valk - Ponsi 1-4 (Linnea Hakola)

Kontio valk - Kontio sin 1-3 (Anni Rask), (Venla Haavisto, Ilona Juustovaara, Lyly Kontogeorgas)

Kontio sin - Ponsi 1-5 (Venla Haavisto)

Kontio sin - Santa Claus 5-1 (Hanna Satokangas 3, Ilona Juustovaara 2)

Kontio sin - ToJK 1-3 (Senja Pudas)


Revontuli Cup Pello 18.8.

Kontio valk - Pajala 1-0 (Hanna Satokangas)

Kontio valk - Ponsi 0-6

Kontio valk - Santa Claus 1-1 (Lyly Kontogeorgos)

Kontio valk - Kontio sin 1-5 (valk: Hanna Satokangas, sin: Anni Rask 3, Ida Ekonoja, Ilona Juustovaara)

Kontio sin - Santa Claus 3-2 (Anni Rask 2, Ilona Juustovaara)

Kontio sin - Ponsi 1-2 (Anni Rask)

Kontio sin - Pajala 7-1 (Ilona Juustovaara 2, Anni Rask 2, Sunna Koivumaa 2, Seela Koivumaa)


Revontuli Cup Rovaniemi 11.8

Kontio valk - ToJK 4-0 (Anni Rask 2, Miira Tirroniemi, Aile Möykkynen)

Kontio valk - Santa Claus 5-2 (Lotta Pietilä 3, Anni Rask, Venla Haavisto)

Kontio valk - Ponsi 1-5 (Venla Haavisto)

Kontio valk - RoPS 5-3 (Anni Rask, Venla Hasvisto 2, Minja Tirroniemi, Aile Möykkynen)

Kontio sin - Ponsi 0-3

Kontio sin - RoPS 5-1 (Hanna Satokangas 3, Sunna Koivumaa 2)

Kontio sin - ToJK 1-1 (Saga Kärävä)

Kontio sin - ToJK 5-1 (Hanna Satokangas 3, Sunna Koivumaa, Enni Kuru)


21.7. Revontuli Cup Kolari

Kontio - Pajala gul 0-2

Kontio - Pajala svart 4-0

Kontio - Ponsi 0-5

Kontio - Kontio P10 0-8


8.6. P9 piirisarja, Kolari

Kontio T09 - TP-47 pun 1-10 (Ida Kärävä)

Kontio T09 - ToJK 1-0 (Anni Rask)

Kontio T09 - TP-47 valk 2-6 (Anni Rask, Ida Kärävä)


30.5. Revontuli Cup Sodankylä

Kontio T09 - RoPS P12 valkea 1-0 (Minja Tirroniemi)

Kontio T09 - RoPS P12 musta 2-0 (Anni Rask 2)

Kontio T09 - Ponsi T10 1-0 (Anni Rask)


11.5. Office Cup Pajala

Kontio T08 - Pajala IF 1-0 (Enni Hooli)

Kontio T08 - Malmbergets AIS 5-0 (Sanni Mäki 2, Enni Hooli 2, Oona Pääkkölä)

Kontio T08 - Kiruna FF 1 5-1 (Sanni Mäki 3, Ida Kärävä 1, Hanna Satokangas)

Kontio T10 - Pajala IF 1 3-1 (Lucretia Kontogeorgas 2, Seela Koivumaa)

Kontio T10 - Pajala IF 2 5-1 (Jasmin Räisänen 2, Lucretia Kontogeorgas, Emma Vähätiitto, Enni Kuru)


27.1. TammiCup, Kemi

Tytöt-10

Kontio – HauPa T10E 0-2

Kontio – HauPa T10V 2-2 (Anni Rask, Saga Kärävä)

Kontio – HauPa T10V 1-6 (Venla Haavisto)



1.12. Joulupukkiturnaus, Tornio


Tytöt-09

Kontio - TP-47 P10 valk 0-8

Kontio - TP-47 T09 0-9

Kontio - TP-47 P10 pun 0-7


Maalintekijät

21 : Enni Hooli

13 : Anni Rask, Venla Haavisto

4 : Hanna Satokangas, Minja Tirroniemi

3 : Ada Niva, Emma Vähätiitto, Miira Tirroniemi

2 : Lyly Kontegeorgos, Pieta Pöppönen

1 : Ida Kärävä, Teea Heikkilä, Seela Koivumaa, Nanna Pellikka, Enni Kuru, Jasmin Luukinen, Sienna Luiro

Ottelut 2018

26.8. Kolari

Kontio T10 - Pajala T10 0-1

Kontio T08 - Pajala T08 2-0 (Anni Rask, Ida Kärävä)


12.8. Revontuli Cup Pello

Kontio T10 - Kontio N12 2-0

Kontio T10 - Ponsi T10 0-4


Kontio T08 - Kontio valk P10 0-6

Kontio T08 - KiPS P10 1-2 (Venla Haavisto)

Kontio - T08 PonSi P10 0-5


2.8. Turnaus Pajala

Kontio - Pajala P09 2-5 (Kalle Rask, Hanna Satokangas)

Överkalix - Kontio 2-1 (Kalle Raks)

Pajala T10 - Kontio 0-4 (Enni Kuru, Kalle Rask, Venla Haavisto, Anni Rask)

Kontio - Pajala T08 3-0 (Anni Rask, Enni Hooli, Kalle Rask)


21.7. Revontuli Cup Kolari

Kontio T10 - Pajala T10 0-7

Kontio T10 - Kontio N12 sin 4-1 (Emma Vähätiitto 2, Minja Tirroniemi, Nanna Pellikka)

Kontio T10 - Kontio N12 valk 0-3

Kontio T-10 - Pajala N12 1-2 (Sienna Luiro)


Kontio T08 - Pajala T08 5-1 (Enni H 3, Miira Tirroniemi, Venla Haavisto)

Kontio T08 - SoPa P10 1-2 (Teea Heikkilä)

Kontio T08 - Ponsi P10 4-1 (Anni Rask 3, Enni Hooli)

Kontio T-08 - Kontio P10 valk 0-6


7.7. Santa Claus Cup

Kontio T09 - RoPS P10 5-5 (Miira Tirroniemi 2, Ada Niva, Enni Hooli, Anni Rask)

Kontio T09 - SCJ Portugal 2-10 (Enni Hooli 2)

Kontio T09 - RoPS Man City 7-9 (Enni Hooli 4, Anni Rask 2, Ada Niva)


Kontio T10 - RoPS Real Madrid 3-2 (Venla Haavisto 2, Pieta Pöppönen)


Kontio T10 - SCJ Australia 8-1 (Venla Haavisto 4, Emma Vähätiitto, Enni Kuru, Minja Tirroniemi, Jasmin Luukinen)


Kontio T10 - RoPS Arsenal 8-0 (Venla Haavisto 4, Minja Tirroniemi 2, Seela Koivumaa, Pieta Pöppönen)


17.6. Revontuli Cup Kittilä

KontioT08 - SoPa 0-2

KontioT08 - Santa 7-1 (Ada Niva)


12.5. Office Cup Pajala

Kontio 10 - Pajala IF 2-2 (Anni Rask, Lyly Kontegeorgos)

Kontio 10 - Kontio 09: 0-7 (Enni Hooli 5, Hanna Satokangas, Teea Heikkilä)

Kontio 10 - Kiruna FF: 6-0 (Anni Rask 5, Lyly Kontegeorgos)

Kontio 09 - Pajala IF: 2-2 (Hanna Satokangas, Enni Hooli)

Kontio 09 - Kiruna FF: 4-1 (Enni Hooli 3, Hanna Satokangas)

24.4. Kaukalofutisturnaus Kolari