Pojat-08

Kontion 08-poikien joukkue koostuu 08-09 -syntyneistä pelaajista. Joukkueen vastuuvalmentajia ovat myös Muoniossa Kontio Pohjoista valmentavat Tuomas Liikavainio ja Sami Lapinniemi. Kolarissa harjoitusvastuussa ovat 2010-poikien valmentajat Arttu Norrman, Eetu Koivuniemi ja Riku Vaattovaara.

Yhteystiedot

Ottelut

2018

12.5. Office Cup Pajala

Kontio - Pajala IF 3-1 (Pauli Taulavuori, Venne Lapinniemi, Topias Koli)

Kontio - Gällivare/Malmbegets 1-3 (Venne Lapinniemi)

Kontio - Kiruna FF 6-1 (Konsta Luoto, Jonni Ravelin, Venne Lapinniemi, Topias Koli, Matti Ylinampa, Iisak Liikavainio)


17.3. Ulrika Cup Tornio

Kontio - Ajax Sarkkiranta sin 5-1 (Venne Lapinniemi)

TP-47 - Kontio 8-0

Kontio - OTP 5-1 (Venne Lapinniemi)

Ajax Sarkkiranta valk. 8-3 (Topias Koli, Isak Liikavainio 2)


2017

13.5. Office Cup Pajala

P-08

Pajala IF-Kolarin Kontio 08-09 3-3 (Iisak Liikavainio, Venne Lapinniemi, Matti Ylinampa)

Kolarin Kontio 08-09-Kiruna FF F08 Lag 1 3-2 (Matti Ylinampa, Iisak Liikavainio, Topias Koli)

Gällivare SK F08-Kolarin Kontio 08-09 0-6 (Iisak Liikavainio 2m Jasper Trast 2, Venne Lapinniemi, Topias Koli)

Kokoonapano: Matti Ylinampa, Taavi Sippo, Julius Luukinen, Venne Lapinniemi, Isak Liikavainio, Topias Koli, Jasper Trast, Pete Ravelin, Santeri Koivumaa


P-09

Pajala IF-Kolarin Kontio 09 3-3 (Konsta Pikkarainen 2, Kasperi Satta)

Kolarin Kontio 09-Malmbergets AIF 9-1 (Samu Yliheikkilä 4, Kasperi Satta 3, Konsta Pikkarainen, Ilona Juustovaara)

Malmbergets AIF P09/10-Kolarin Kontio 09 5-0

Kolarin Kontio 09-Kiruna FF F09 Lag1 8-0 (Samu Yliheikkilä 4, Kasperi Satta 2, Konsta Pikkarainen 2)

Kokoonpano: Samu Yliheikkilä, Kasperi Satta, Konsta Pikkarainen, Eino Kostet, Ilona Juustovaara, Elmeri Suvilampi, Enni Hooli, Iivo Hult.


18.6. Revontuli Cup Kittilä

KiPS - Kontio 1-4 (Hermanni Pääkkölä 2, Rasmus Pietilä, Venne Lapinniemi)

Kontio - SoPa 2-5 (Matti Ylinampa 2)

Kokoonpano: Hermanni Pääkkölä, Rasmus Pietilä, Venne Lapinniemi, Isak Liikavainio, Santeri Koivumaa, Jasper Trast, Matti Ylinampa.


22.7. Kolari 150 v Revontuli Cup

KiPS pun - Kontio 5-1 (Hilmi Lapinniemi)

Kontio - KiPS valk 1-7 (Iisak Liikavainio)

SoPa sin - Kontio 6-0

Kontio - SoPa pun 0-6


29.-30.7. Tornio-Haparanda Cup

KePS 08 valk. - Kontio 6-5 (Venne Lapinniemi 4, Julius Luukinen)

Kontio - FC Kemi P08-09 musta 2-2 (Samu Yliheikkilä, Venne Lapinniemi)

FC Kemi P08-09 valkoinen - Kontio 7-5 (Iisak Liikavainio 3, Samu Yliheikkilä, Jasper Trast)

Tervarit -08 United - Kontio 2-4 (Venne Lapinniemi 2, Iisak Liikavainio, Santeri Koivumaa)

Kontio - SoPa 08 2-1 (Topias Koli, Iisak Liikavainio)


6.8. Revontuli Cup Pello

Kontio - Ponsi 2-4 (Iisak Liikavainio, Elmeri Suvilampi)

KiPS valk - Kontio 4-4 (Iisak Liikavainio 2, Venne Lapinniemi, Matti Ylinampa)

Kontio - KiPS pun 5-6 (Iisak Liikavainio 3, Venne Lapinniemi, Iidar Ylitalo)


27.8. Revontuli Cup Sodankylä

Kontio - SCJ valk T06/07 1-1 (Topias Koli)

KiPS pun - Kontio 5-0


14.9. Kolari

Kontio - Kontio Pohjoinen 4-7