Pojat 10

Kontion 10-poikien joukkueessa on lähes 20 pelaajaa. Joukkuetta valmentaa Arttu Norrman, Eetu Koivumaa ja Riku Vaattovaara. Kolarissa olevien harjoitusten lisäksi harjoituksia pidetään myös Äkäslompolossa. Siellä valmentajana toimii Reetta Ratinen.

Yhteystiedot

Pelaajat

Maalipörssi 2018

65 : Carlos Ratinen

29 : Iikka Seppälä

26 : Samu Räisänen

22 : Kasperi Satta

17 : Eeka Kurtakko

15 : Kalle Rask

14 : Samuel Tonuzi

8 : Konsta Pikkarainen

7 : Topias Koli

6 : Elias Saarela, Luka Ratinen

4 : Veikka Pekonen

3 : Eino Kostet

2 : Elmeri Suvilampi, Veeti Timonen

1 : Eemeli Haapasaari, Santeri Hyttinen

Ottelut

5.9. Pajala

Kontio sin - Pajala kelt 5-4 (Iikka Seppälä 4, Carlos Ratinen)

Kontio sin - Pajala must. 9-0 (Iikka Seppälä 3, Carlos Ratinen 3, Kalle Rask, Eino Kostet, Konsta Pikkarainen)

Kontio valk - Pajala musta 15-0 (Samu Räisänen 6, Kasperi Satta 4, Luka Ratinen 3, Eeka Kurtakko 2)

Kontio valk - Pajala kelt 1-6 (Eeka Kurtakko)


18.8. Revontuli Cup Sodankylä

Kontio sin – SoPa sin 3-0 (Carlos Ratinen 3)

Kontio sin – Ponsi 2-3 (Carlos Ratinen, Konsta Pikkarainen)

Kontio sin – KiPS 7-2 (Carlos Ratinen 4, Samuel Tonuzi,
Kasperi Satta)

Kontio sin – SoPa 1-1 (Iikka Seppälä)

Kontio valk – KiPS 2-2 (Samu Räisänen , Eeka Kurtakko)

Kontio valk – SoPa 8-0 sin (Eeka Kurtakko 4, Kalle Rask 3,
Iikka Seppälä)

Kontio valk – Ponsi 0-5

Kontio valk – SoPa 2-1 (Samu Räisänen 2)


12.8. Revontuli Cup Pello

Kontio sin - Ponsi 1-0 (Samu Räisänen)

Kontio valk - Kontio T08 6-0 (Carlos Ratinen 3, Kalle Rask 2, Iikka Seppälä)

Kontio sin - SoPa 3-4 (Kasperi Satta 2, Samuel Tonuzi)

Kontio valk - KiPS 9-2 (Carlos Ratinen 5, Eeka Kurtakko 2, Iikka Seppälä, Kalle Rask)

Kontio valk - SoPa 1-2 (Carlos Ratinen)

Kontio sin - KiPS 4-2 (Kasperi Satta 4)


21.7. Revontuli Cup Kolari

Kontio valk - KiPS 4-3 (Eeka Kurtakko 2, Kasperi Satta, Samuel T)

Kontio valk - Pajala T08 5-2 (Eeka Kurtakko 2, Kasperi Satta, Kalle Rask, Santeri Hyttinen)

Kontio valk -SoPa 2-1 (Kasperi Satta, Eeka Kurtakko)

Kontio valk - Kontio T08 6-0 (Kasperi Satta 3, Eeka Kurtakko 2, Samuel Tonuzi)

Kontio sin - SoPa 3-3 (Veeti Timonen 2, Samu Räisänen)

Kontio sin - KiPS 3-4 (Elias Saarela 2, Iikka Seppälä)

Kontio sin - Pajala T08 1-6 (Elias Saarela)

Kontio sin - Ponsi 4-4 (Samu Räisänen 3, Iikka Seppälä)


29.6-1.7. Piteå Summer Games

Kontio - Lira BK (SWE) 8-1 (Topias Koli 3, Kasperi Satta 2, Carlos Ratinen, Luka Ratinen, Iikka Seppälä)

Sunderby SK - Kontio 7-1 (Carlos Ratinen)

IFK Arvidsjaur IF Zlatan - Kontio 14-1 (Carlos Ratinen 8, Iikka Seppälä 2, Topias Koli 2, Samu Räisänen, Luka Ratinen)

Kontio - IBFF 2-0 (Iikka Seppälä 2)

Kontio - Piteå IF 11-1 (Carlos Ratinen 4, Topias Koli 2, Elmeri Suvilampi 2, Samu Räisänen, Iikka Seppälä, Kasperi Satta)


17.7. Revontuli Cup Kittilä

Kontio valk - KiPS 8-5 (Carlos Ratinen 8)

Kontio valk - Ponsi 14-5 (Carlos Ratinen 10, Elias Saarela 2, Samuel Tonuzi 2)

Kontio valk - Kontio T10 8-5 (valk: Carlos Ratinen 4, Samuel Tonuzi 4, T10: Ikka Seppälä 2, Eino Kostet 2, Kalle Rask)

Kontio valk - Kontio sin 2-2 (valk: Carlos Ratinen, Samuel Tonuzi, sin: Samu Räisänen, Kalle Rask)

Kontio sin - Kontio T10 9-8 (sin: Konsta Pikkarainen 4, Samu Räisänen 3, Veikka Pekonen 2, T10: Iikka Seppälä 4, Kalle Rask 4)

Kontio sin - Ponsi 4-2 (Samu Räisänen 2, Veikka Pekonen, Eemeli Haapasaari)

Kontio sin - KiPS 1-5 (Konsta Pikkarainen)

Kontio T10 - Ponsi 2-4 (Kalle Rask, Iikka Seppälä)

Kontio T10 - KiPS 2-10 (Iikka Seppälä 2)


12.5. Office Cup Pajala

Kontio valk. - Pajala IF 2-3 (Samu Räisänen, Konsta Pikkarainen)

Kontio valk. - Gällivara SK Björnarna 0-5

Kontio valk. - Gällivara SK Lejonen 4-5 (Samu Räisänen 2, Veikka Pekonen, Elias Saarela)

Kontio valk. - Kontio sin. 1-5 (Kontio V Samu Räisänen, Kontio S Luka Ratinen, Samuel Tonutzi. 2, Carlos Ratinen 2)

Kontio sin. - Pajala IF 4-1 (Luka R, Kalle R, Carlos R, Kasperi S)

Kontio sin. - Gällivara SK Lejonen 2-0 (Carlos Ratinen 2)

Kontio sin. - Gällivara SK Björnarna 2-1 (Carlos Ratinen 2)


24.4. Kaukalofutisturnaus Kolari